Panel používateľa
Späť

Zverlit - najznámejšia a najkupovanejšia podstielka pre mačky na Slovensku

Pridané: 23.11.2023 13:08:33 Počet zobrazení: 317

23 November 2023

Mačky žijúce vo vnútri potrebujú okrem iného aj toaletu vhodnej veľkosti k veľkosti mačky a v nej kvalitnú a účinnú podstielku. Bentonitovú podstielku Zverlit pozná pravdepodobne každý majiteľ a milovník mačiek. Je to najznámejšia a najpredávanejšia podstielka pre mačky nielen v našom eshope, ale na celom Slovensku.

Zverlit - najznámejšia a najkupovanejšia podstielka pre mačky na Slovensku

Zverlit vychádza z výrobných liniek výrobcu - Kremnická banská spoločnosť, s.r.o., ktorá je prvovýrobcom tejto kvalitnej bentonitovej podstielky. Táto spoločnosť sa hlavne zaoberá ťažbou a spracovaním bentonitu, z ktorého vyrába aj podstielky Zverlit.

Čo je to vlastne ten BENTONIT?

Bentonit je prírodná ílovitá hornina, ktorá má širokú škálu technického a ekologického využitia. Bentonit je ílovitá surovina, ktorá vznikla zvetrávaním sopečného popola a sopečných hornín ako čadiče, tufy atď. Charakteristické vlastnosti, ako absorpčná schopnosť, plasticita, napučiavosť a výmena katiónov, sú závislé od množstva minerálu montmorillonit (MNM). Bentonit ťažený Kremnickou banskou spoločnosťou, s.r.o., obsahuje 65-85% MNM, čo ho zaraďuje medzi najkvalitnejšie suroviny v Európe.

Zverlit je teda triedený bentonit najvyššej kvality.

A prečo je bentonit vhodný ako podstielka do mačacích toaliet?

Vlastnosti bentonitu používaného na výrobu podstielok Zverlit je:

- hygienicky nezávadný - to znamená, že vaše mačky sú zo zdravotného hľadiska úplne v bezpečí. Pri používaní podstielok Zverlit im nehrozí žiadne nebezpečie zo zdravotného hľadiska

- ekologicky čistý - je to čisto prírodná surovina, ktorá je rozložiteľná, možno ju bezpečne vyhodiť do komunálneho odpadu, či dokonca ju viete vysypať aj do kompostu. Zverlit zodpovedá všetkým požiadavkám na životné prostredie.

- maximálne nasiakavý - absorbčné vlastnosti bentonitu sú na veľmi vysokej úrovni a hrudky bentonitu vsiaknu oveľa väčšie množstvo vlhkosti, ako iné materiály používané v podstielkach pre mačky

- hrudkujúci - bentonit výborne hrudkuje, vytvára pevne držiace hrudky, ktoré sa jednoducho odstraňujú. Takto šetrí aj množstvo používanej podstielky, nakoľko stačí odstrániť "špinavú" hrudku a chýbajúce množstvo podstielky len dosypať podľa potreby

- nealergizujúci - bentonit ako surovina nevyvoláva žiadne reakcie u zvierat a tým pádom je bezpečný pre všetky mačky, aj tie extra citlivé či so zdravotnými problémami

Rozdelenie Zverlit-u podľa veľkosti:

Zverlit existuje v dokopy 8 variantách - zelená, červená, modrá, oranžová, ružová, fialová, hnedá a bledozelená. Každá z nich je trochu iná a zákazník si vyberie presne tú, ktorá jeho mačke (mačkám) vyhovuje najviac. V rámci troch veľkostí je na výber neparfumovaná a parfumovaná verzia.

Zverlit zelenýZelený Zverlit - nahrubšia zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 4mm. Neparfumovaná podstielka, vyhovujúca najmä dospelým mačkám. Veľkosť balenie 6kg a 10kg.

Zverlit červenýČervený Zverlit - nahrubšia zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 4mm. Parfumovaná podstielka, vyhovujúca najmä dospelým mačkám. Veľkosť balenie 6kg a 10kg.

Zverlit modrýModrý Zverlit - stredná zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 2mm. Neparfumovaná podstielka jemná, vyhovujúca najmä mladým mačkám a dospelým mačkám menšieho vzrastu. Veľkosť balenie 6kg.

Zverlit oranžovýOranžový Zverlit - stredná zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 2mm. Parfumovaná podstielka jemná, vyhovujúca najmä mladým mačkám a dospelým mačkám menšieho vzrastu. Veľkosť balenie 6kg.

Zverlit ružovýRužový Zverlit - najjemnejšia zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 1mm. Neparfumovaná podstielka extra jemná, vyhovujúca najmä mačiatkam a mladým dospelým mačkám menšieho vzrastu. Veľkosť balenie 6kg.

Zverlit fialovýFialový Zverlit - najjemnejšia zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 1mm. Parfumovaná podstielka extra jemná, vyhovujúca najmä mačiatkam a mladým dospelým mačkám menšieho vzrastu. Veľkosť balenie 6kg.

Samozrejme, každá mačka je iná, svojská a môže jej vyhovovať akákoľvek zrnitosť bez ohľadu na vek či veľkosť.

Zverlit hnedý pre fretkyHnedý Zverlit pre fretky - nahrubšia zrnitosť - bentonit zrnitosti menej alebo rovné 4mm. Neparfumovaná podstielka pre fretky. Balenie 6kg.

Zverlit bledo-zelený UNIBledo-zelený Zverlit UNI - miešaný bentonit s prevahou najhrubšej frakcie, univerzálna podstielka pre akékoľvek zviera, ako sú nielen mačky, ale aj králiky a iné menšie zvieratá. Balenie 6kg.

A na záver?

Výrobca zákazníkom ponúka kvalitný tovar, na ktorý neustále dohliada laboratórne pracovisko. Bentonitová podstielka Zverlit je teda pod neustálym dohľadom, aby spĺňala prísne kritériá, ktoré z nej robí práve tú najobľúbenejšiu podstielku. V spojení s ekologickým papierovým obalom je to výborná kombinácia aj pre životné prostredie.

 

zverlit, bentonitová podstielka pre všetky mačky

Alternatívne príspevky:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie