Panel používateľa
Späť

Podstielky pre mačky

Pridané: 2.6.2022 15:53:21 Počet zobrazení: 901

02 Jún 2022

Patríte medzi chovateľov vnútorných mačiek? Táto téma vás určite bude zaujímať! V tomto článku si rozoberieme druhy podstielok, ich vlastnosti, vhodnosť, ale aj kvalitu. Dnes sa dozviete, aká podstielka je najvhodnejšia práve pre vašu mačku. Keďže mačky žijúce vnútri obydlia svojho majiteľa, najčastejšie používajú „mačaciu toaletu", je vhodné vybrať im kvalitnú podstielku. Je dôležité zamerať sa najmä na podstielky, ktoré neprepúšťajú pachy, aby vás spolužitie s vašou štvornohou šelmou nevyrušovalo viac než je nutné.

Podstielky pre mačky

Je dôležité zamerať sa najmä na podstielky, ktoré neprepúšťajú pachy, aby vás spolužitie s vašou štvornohou šelmou nevyrušovalo viac než je nutné.

Aké podstielky teda máme k dispozícii?

Essential podstielka pre mačky, bentonitová podstieľkaBENTONITOVÁ PODSTIELKA

Patrí medzi najpoužívanejšie podstielky. Vzhľad budí dojem piesku alebo štrku, no záleží to od granulácie. Táto podstielka je vyrobená zo špeciálnej sedimentárnej horniny. Podstielka je výnimočná práve tým, že dokáže absorbovať väčšie množstvo tekutiny a zápachu. Vďaka výbornej hrudkovitosti podstielky, je veľmi jednoduché odstrániť znečistenú časť a ponechať iba čistú časť podstielky. Týmto si dokážete ušetriť, aj staršiu nepoužitú podstielku a preto nie je nutná neustála výmena podstielky za novú. Stelivo má vysokú antibakteriálnu ochranu, čo poteší aj tak čistotné zvieratko, akým mačka je. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre bentonitovú podstielku, určite si všímajte jej granuláciu. Jemnejšia podstielka je účinnejšia a nelepí sa na dno toalety. Výhodou hrubšej podstielky, je o čosi rýchlejšie upratovanie. Tento druh podstielky viete zakúpiť aj priamo u ná, napríklad najznámejší a najpredávanejší Zverlit zelený.

SILIKÁTOVÁ PODSTIELKA

Silikátová podstielka je tiež veľmi známe stelivo, ktoré si nesie hneď niekoľko výhod. Absorbuje tekutinu do niekoľkých sekúnd a stelivo zostáva suché. Má špeciálny tvar a veľkosť, ktorý sa nenalepí na srsť vašej mačky a taktiež nie je roznášané mimo toaletu. Vynikajúco pohlcuje pachy a tým udržuje vašu domácnosť sviežejšiu.

Avicentra kukuričná podstieľkaKUKURIČNÁ PODSTIELKA

Kukuričná podstielka je vyrobené z prírodnej suroviny, ktorá ani pri požití neohrozí život vašej mačky. Taktiež je známa veľmi rýchlou hrudkovitosťou, absorpciou tekutiny a zápachu. Môžete si vybrať aj rôzne arómy podstielky, ktoré zvýšia komfort spolužitia s vašou mačkou. Kukuričná podstielka je vhodná aj pre iné zvieratá. Avicentra kukuričná podstielka hrubá je jednou z týchto podstielok predávaných u nás. Viete si ju zakúpiť v dvoch variantách - jemná a hrubá, podľa nárokov vašej mačky.

PODSTIELKA Z DREVENÝCH PELETIEK

Má vynikajúce absorbčné vlastnosti, vďaka ktorým si získala mnoho priaznivcov. Výhodou tejto podstielky je prírodný materiál, s ohľadom na ekológiu. Pokiaľ vám záleží na tom aby sa z podstielky neprášilo, v tom prípade ste našli to pravé orechové. Môžete kúpiť aj u nás JRS Cat's Best Universal.

Dnes existuje množstvo druhov podstielok medzi ktoré patria napríklad ešte aj, podstielka z buničiny alebo špaldová podstielka a pár ďalších ... Sú to špeciálne, menej známe podstielky pre mačky, ktorá každá má svoje špeciálne vlastnosti medzi ktoré sa veľa krát radí napríklad ekologickosť danej podstieľky.

Teraz už poznáte základný prehľad podstielok, dôležité je zvážiť vašu situáciu v domácnosti a vybrať si. Samozrejme závisí aj od vašej mačky, ktorá podstieľka vyhovuje práve jej. Nie každá mačka musí akceptovať napríklad silikátovú či nie každej mačke môže vyhovovať podstieľka z drevených peletiek.

Ďakujeme za prečítanie, váš tím Gazoo www.gazoo.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie