Panel používateľa
Späť

Chováme andulky - povaha

Pridané: 1.4.2022 18:41:48 Počet zobrazení: 923

01 Apríl 2022

Chováte andulku/andulky a chceli by ste poznať bližšie jej povahu a teda lepšie vedieť, ako sa k nej máte správať? V tom prípade čítajte ďalej, dnes vám priblížime zopár faktov zo života anduliek.

Chováme andulky - povaha

Andulka je veľmi spoločenský a komunikatívny tvor, ale to ste už asi pri chove zistili. Ideálnym riešením, je preto chovať rozhodne andulky v páre alebo viacero kusov. Pokiaľ máte strach z množenia, zaobstarajte si andulky rovnakého pohlavia - nebude riziko párenia. Najlepšie však je, keď andulky kúpite naraz alebo v krátkom časovom horizonte, aby si na seba dokázali bezproblémovo zvyknúť.

Andulky sú veľmi hravé vtáky, preto je veľmi dôležité zabezpečenie ich klietky, ktoré by malo obsahovať minimálne hojdačku, alebo zrkadielko. Sú veľmi šikovné a dokážu sa zahrať aj s malou loptičkou. Ak andulku ešte nemáte dlho, pripravte sa nato, že potrvá zopár týždňov, kým si na vás zvykne. Zo začiatku sú veľmi nesmelé a prvých 5 týždňov hrá zásadnú rolu. Niekedy sa môže stať, že si andulka bude zvykať na vašu prítomnosť aj o čosi dlhšie. Pokiaľ je stále nesmelá, nerobte prudké pohyby a k ničomu ju netlačte, nechajte jej toľko času, koľko bude potrebovať.

chov anduliek, andulka ako domáce zviera, chováme andulky vo väčšom množstveKeď je na vás už zvyknutá a máte ju ochočenú, dokáže byť pomerne prítulná. Bude vám sedávať na ramene alebo hlave a jemne vás ohrýzať. Zažijete si s ňou veľa zábavy a budete prekvapení aká dokáže byť vnímavá. Niekedy je milá, prítulná a svojimi pozíciami na klietke alebo v izbe vás dokáže naozaj pobaviť, ale príde aj časť dňa kedy na vás vie nakričať a rozčuľovať sa, pokiaľ sa jej niečo nepáči. S týmto exotickým vtáčikom to nie je určite stereotyp.

Niektorí chovatelia, už majú andulky tak ochočené, že nemajú problém fungovať s otvorenou klietkou celý deň. Vtáčik sa tam vždy vráti pre vodu a potravu, no a keď je už unavený príde si oddýchnuť sám. Nie je preto potrebný žiadny zdĺhavý odchyt. Kým sa ale dostanete do tohto štádia môže to určitý čas trvať, preto je potrebné aby ste sa obrnili trpezlivosťou.

Andulky sú veľmi odolné čo sa týka počasia a preto je možné ich chovať aj celoročne vonku. V takom prípade je ale potrebná väčšia voliéra a zabezpečenie závetria a vhodného úkrytu pred chladným vetrom a mrazom.

Váš tím, Gazoo www.gazoo.sk

Alternatívne príspevky:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie