Panel používateľa
Späť

Andulka, kanárik alebo zebrička?

Pridané: 18.3.2022 14:37:21 Počet zobrazení: 2321

18 Marec 2022

Aj vy patríte medzi obdivovateľov vtákov a chceli by ste si jedného zaobstarať? Pokúsime sa vám pomôcť pri výbere. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý vtáčik by bol najvhodnejší práve pre vás, určite si prečítajte náš článok, ktorý vás prevedie základnými informáciami, o bežne chovaných vtáčikoch.

Andulka, kanárik alebo zebrička?

Skoro v každom zoo obchode natrafíte presne na tieto tri druhy vtákov. Andulku, kanárika a zebričku. Sú to najobľúbenejšie vtáky v domácnosti, ale napriek tomu, informácii o ich chove nie je až tak veľa. V tomto článku si povieme v krátkosti niečo o každom z nich, čo vám môže výrazne pomôcť rozšíriť si obzory.

andulka v klietke, exot v domácnosti, chováme andulkyANDULKA – je veľmi spoločenský vtáčik a najradšej by bol vo svojom kŕdli alebo aspoň v páre. Na pohlaví veľmi nezáleží, no dôležitá je spoločnosť. Pokiaľ si andulku zaobstaráte ako jednotlivca, je potrebné rátať s tým, že si bude vyžadovať viac vašej pozornosti. Tiež by ste mali vedieť to, že andulky sa dožívajú až 18 rokov a nie je to krátkodobá záležitosť. Andulky milujú pozeranie televízie a sú schopné naučiť sa aj zopár slov. Z tohto výberu sú andulky vtáčiky, s ktorými sa najrýchlejšie môžete zblížiť. Mnohých nováčikov, ale môže odradiť aj celkom hlasné čvirikanie...

kanárik, chov kanárikovKANÁRIK – je taktiež veľmi spoločenský vtáčik, ktorý sa dožíva 10 – 15 rokov. Chovatelia si ho vyberajú najmä kvôli naozaj peknému spevu. Spievať môžu iba samčekovia a preto sa náklady na samcov a samice môžu výrazne líšiť. Kanáriky sú aktívne, hašterivé a maškrtné. Radi poskakujú po konárikoch a ešte radšej lietajú. Sú veselé a ich hlasový prejav mimo spevu, budí taktiež dojem radosti a hravosti. Veľmi rýchlo si zvykajú na nové prostredie, ľudí, ale aj na iné domáce zvieratá, pred ktorými by ste ich mali naozaj pozorne chrániť.

zebričky v húfe, chov zebričiekZEBRIČKA – je ideálnym vtáčikom pre nováčika. Dožíva sa priemerne 5-tich rokov, dokáže vydržať aj v chladnejšom prostredí a je veľmi odolná voči chorobám a parazitom. Zebrička je veľmi energický vtáčik, ktorý vám bude celé dni poletovať po klietke. Najlepšie je zebričku chovať taktiež vo dvojici, keďže je veľmi spoločenská. Veľkou výhodou je, že zebrička je relatívne tichý vtáčik, no svojím občasným pípaním vám dokáže spríjemniť deň.

 

Všetky vyššie spomenuté druhy nie sú moc náročné na kŕmenie a zmesi pre ne tvoria zväčša mix prosa a iných drobných semien. Rovnako aj množstvo krmiva ktoré spotrebujú je tak malé, že aj malé balenie vám vystačí na pomerne dlhý čas.

Z týchto stručných, ale zato užitočných informácií, už máte určite jasnejšie, aký vtáčik je najvhodnejší na začiatok práve pre vás. Prajeme vám veľa šťastia pri kúpe a ešte krajšie nažívanie, s vtáčikom.

Váš tím, Gazoo www.gazoo.sk

Alternatívne príspevky:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie