Panel používateľa

REHYN

REHYN

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Balenie: 2x vrecká A/B navzájom spoj. samolepiacim prúžkom alebo dózy A/B. Rehydratačný veterinárny prípravok pre hospodárske zvieratá a športové holuby určený na doplnenie elektrolytov pri ich zvýšenej potrebe a pri špecifických situáciách.

Varianty produktov

  • 2,54 € s DPH

  • 17,16 € s DPH

2,54 € s DPH

prášok na perorálny roztok

Cieľový druh:

Hospodárske zvieratá, mláďatá hospodárskych zvierat, teľatá, prasatá, športové holuby

Zloženie:

Vrecko A/ dóza A v 100 g: Natrii chloridum 35,0 g, Kalii chloridum 15,0 g, Natrii citras 29,0 g, Glycinum 21,0 g.
Vrecko B/ dóza B v 100 g: Glucosum 100,0 g.

Biely kryštalický prášok.

Charakteristika:

Rehydratačný veterinárny prípravok pre hospodárske zvieratá a športové holuby určený na doplnenie elektrolytov pri ich zvýšenej potrebe a pri špecifických situáciách.

Oblasť použitia:

Dotácia elektrolytov pri zvieratách, najmä pri mláďatách začínajúcej hnačke rôzneho pôvodu a poruche ich rovnováhy, pri stresových a fyzických záťažiach, v chovoch so stacionárnym výskytom hnačky, ako prvý nápoj po sústredení teliat do teľatníka, pri fyzickej záťaži športových zvierat, najmä holubov, vhodný doplnok pri ketózach, acidózach, toxikózach, postoperačnom šoku a všeobecnej slabosti organizmu zvierat. Následná aplikácia po rehydratačnej liečbe.

Spôsob podania:

Perorálne v pitnej vode.

Dávkovanie:

20 g prášku z vrecka A/ dózy A a 50 g prášku z vrecka B/ dózy B sa spolu rozpustia v 2 litroch teplej vody.

Teľalá:

Pri prvých príznakoch hnačky sa podávajú teľatám 2 litre roztoku na kus namiesto mlieka alebo mliečnej náhrady 2-krát denne počas 2 dní. Nasledujúce 2 dni sa podáva zmes 1 litra roztoku veterinárneho prípravku a 1 litra mlieka alebo mliečnej náhrady. Ďalšie dni sa pokračuje s bežnou mliečnou výživou. Pri ostatných indikáciách sa podáva zmes 1:1 s mliekom alebo mliečnou náhradou.

Prasatá:

Pri prasatách, ihneď pri výskyte prvých príznakov hnačky, sa musí ošetriť celý vrh. Roztok veterinárneho prípravku sa podáva ad libitum celý deň, aj v noci. Na zlepšenie príjmu pri prasatách je možné roztok veterinárneho prípravku prisladiť.

Jahňatám, kozľatám, šteňatám sa podáva 100-200 ml pripraveného roztoku veterinárneho prípravku na kg ž.hm. 3-4 - krát denne.

Športovým zvieratám, najmä holubom počas transportu, po transporte a po športových výkonoch, sa podáva roztok veterinárního prípravku ad libitum.

V prípade už vzniknutých dehydratácií organizmu je potrebné aplikovať rehydratačné liečivé prípravky po konzultácii s veterinárnym lekárom.

Upozornenie:

Veterinárny prípravok je možné podávať už od druhého dňa života, po vypití mledziva.

Čas podávania veterinárneho prípravku nemá prekročiť 4 dni. Prechod na mliečnu výživu má byť postupný. Ako jediný zdroj výživy je možné roztok veterinárneho prípravku podávať maximálne 1-2 dni. Zvieratám, ktoré samé nápoj neprijímajú, je možné aplikovať ho z fľašky. Pripravený roztok je potrebné spotrebovať do 24 hodín.

Ochranná lehota:

Bez ochrannej lehoty.

Spôsob uchovávania:

Pri teplote 15-25oC, v suchu, chrániť pred svetlom. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Čas použiteľnosti:

2 roky.

Upozornenie na spôsob nakladania a zneškodnenia nepoužitého veterinárneho prípravku a obalu:
Nepoužité a nespotrebované veterinárne prípravky a ich obaly sa likvidujú v zmysle platných právnych predpisov.

Schval. č. SR: 000275/VM/99-S

Balenie: 2x A/B(20/50g), 400g/1000g

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Naposledy prezerané

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.