Panel používateľa
Späť

Základné krmivá Avicentra pre vtáky a ich zloženie

Pridané: 7.6.2022 18:48:32 Počet zobrazení: 729

07 Jún 2022

Chov vtákov na Slovensku je veľmi rozšírený a práve preto sme sa rozhodli vám poskytnúť zopár informácií o krmivách pre vtákoch všeobecne a taktiež o ich zložení. V obchodoch nájdete univerzálne krmivá, zmesky ale aj doplnky stravy. Viete ale, čo všetko sa v týchto krmivách konkrétne nachádza a prečo je dobré kŕmiť takýmito krmivami, práve vášho vtáčika? Poďme sa nato spoločne pozrieť!

Základné krmivá Avicentra pre vtáky a ich zloženie

Avicentra, ako jeden z najväčších a najznámejších výrobcov krmív pre vtáky a hlodavce v našej a okolitých krajinách, vyrába viacero druhov krmív a doplnkového sortimentu ako pre vtáky, tak aj pre hlodavce. V rámci krmív pre vtáky vyrába Avicentra zmesy vo viacerých radách - Classic menu, Special menu, Delux menu a pre veľké papagáje aj Gold menu, plus niekoľko špeciálnych zmesí určených skôr pre veľko chovateľov a samozrejme rozdelených podľa druhov či typov vtáctva.

Classic menu sú krmivá pre vtáky v základnom zložení rozdelené podľa druhov na - kanáriky, drobné exoty, andulky, malé a stredné papagáje, veľké papagáje a nezabudlo sa ani na voľne žijúce vtáctvo.

Zmesky krmív zvyčajne obsahujú žlté, červené alebo zelené proso, čiernu, bielu alebo pásikavú slnečnicu, ovos, kukuricu, repku, lesknicu alebo ľan. Všetky tieto semienka tvoria väčšinovú časť potravy vtákov. Poskytujú im dostatok minerálov a vitamínov pre správny vývin a fungovanie vtáčika počas celého dňa.

AVICENTRA Classic pre drobné exoty - pre drobné exotické vtáčiky ako sú zebričky, pestovník či ryžovník má základná zmes zloženie proso zelené, proso žlté, proso červené, ovos nahý, lesknica, ľan. Všetky tieto drobné semená rastlín sú ako stvorené pre tieto druhy vtákov, pretože aj vo voľnej prírode tvoria najväčšiu časť ich jedálnička.

AVICENTRA Classic pre kanáriky – v našej ponuke nájdete kompletné základné krmivo pre kanáriky. Zmeska obsahuje lesknicu, repku, ovos nahý, ľan, proso žlté, proso červené. Toto krmivo obsahuje múčne a olejnaté semená, ktoré sú vtákom bežne dostupné vo voľnej prírode. Keďže vtáčka máme v zajatí, je potrebné mu zabezpečiť čo najprirodzenejšiu pestrú stravu, akú by si našiel vo voľnej prírode.

AVICENTRA Classic pre andulky - patrí medzi najčastejšie kupované krmivá vhodné pre andulky. Obsahuje proso žlté, proso červené, proso zelené, ovos nahý. Andulkám veľmi chutí a tvorí najväčšiu časť ich jedálnička. Andulkám môžete na spestrenie stravy pokojne podávať aj ovocie v obmedzenom množstve, ako je napríklad jablko, banán, mandarínka alebo zeleninu mrkvu, hrášok, kukuricu či šalát.

avicentra professional pre malé papagáje, krmivo pre papagájeAVICENTRA Classic pre malé papagáje – je kompletné krmivo pre malé papagáje ako je napríklad korela, agapornis, amazónik čiernotemenný, žako sivý a ďalšie ... Zmes obsahuje slnečnicu čiernu, slnečnicu pásikavú, slnečnicu bielu, proso žlté, proso červené, kardi a ovos nahý. Zmeska zabezpečí kompletnú výživu, no nesmieme zabúdať na zabezpečenie prísunu tekutín a zaradenie čerstvého či sušeného ovocia a zeleniny do jedálničku.

AVICENTRA Classic pre veľké papagáje – kompletné zmes krmiva, vhodná pre veľké papagáje, napríklad pre aru, kakadu alebo macaw. Táto kŕmna zmeska obsahuje lesknicu, repku, ovos nahý, ľan, proso žlté, proso červené, slnečnica (biela, žíhaná), safrol, ovocie (banány, ananás, hrozienka), orechy (búrske orechy, cédrové orechy), ovos holý, pohánka, extrudované granule s ovocím, paddy ryža, hrachové vločky, tekvicové semená, pestrec mariánsky, konopné semeno, cirok (biely, červený), ovos, kukurica, kukuričné vločky, mrkva, chilli papričky. Krmivo s obsahom viacerých druhov orechov a sušeného ovocia, obohatené o chilli papričky. Veľké papagáje milujú orechy a nemajú problém si svojpomocne otvoriť aj klasický vlašský orech či arašid.

AVICENTRA Zmes pre vonkajšie vtáctvo – u nás nájdete krmivo aj pre vonkajšie vtáctvo, s obsahom obilnín a semien. Vhodné pre lastovičky, vrabce, sýkorky, holuby a ďalšie ... Toto krmivo je vhodné umiestňovať vonkajším vtákom hlavne v chladných zimných mesiacoch, no pochutia si na ňom celoročne. Vtáky ocenia vašu snahu im pomôcť s hladaním potravy a ľahšom prežití v zime.

Každý druh vtáka potrebuje úplne iné semená v strave, preto je veľmi dôležité aby ste svojho vtáčika kŕmili krmivom, ktoré je určené priamo pre konkrétny druh. Na našej stránke nájdete široký sortiment krmiva pre rôzne druhy vtákov. Vybrať si môžete TU - Krmivá pre vtáky.

Váš tím Gazoo, www.gazoo.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie