Panel používateľa
Späť

Fretka ako domáce zvieratko

Pridané: 28.4.2022 15:06:46 Počet zobrazení: 926

28 Apríl 2022

Očarovalo vás toto milé, hravé zvieratko? Dnes si povieme, čo by ste mali vedieť predtým, než si zaobstaráte fretku ako spoločníčku do vášho domova.

Fretka ako domáce zvieratko

Fretky sú veľmi spoločenské, hravé a aktívne stvorenia, ktoré potrebujú dostatok času a pozornosti od svojho majiteľa. Dokážu sa upnúť na pána podobne ako psy a mať s majiteľom silný vzťah. Fretky sú od prírody lovcami, práve preto sa neznášajú s vtákmi, rybami, zajacmi, hlodavcami alebo chameleónmi. Pokiaľ teda chováte aj iné zvieratká, mali by ste byť pri chove fretky opatrnejší, aby ste znížili riziko nehody/úrazu.

fretka ako domáce zviera, chováme fretkyFretky sa celkom dobre znášajú so psami a mačkami. Je to ale tiež veľmi individuálne a záleží od konkrétneho zvieraťa a jeho povahy. Zo začiatku chovu, než si na vás fretka zvykne, je dobré vedieť, že môže hrýzť. Fretky zvyknú reagovať hryznutím, najmä pokiaľ sa boja, sú v strese alebo im môžu vadiť špecifické zvuky. Bude vyžadovať určitý čas a samozrejme vašu trpezlivosť, než fretku naučíte správnym návykom. Fretka nepochopí, že je to niečo zlé pokiaľ ju to nenaučíte a určite sa uhryznutím nesnaží vám ublížiť. Samozrejme nie je nutné prechádzať k fyzickým trestom.

Fretke môžete dať najavo, že je vám hryzanie nepríjemné, napríklad vydaním zvuku.

Pred zakúpením by ste tiež mali vedieť, že fretky sú veľmi tvrdohlavé a dominantné stvorenia. Fretky sú dosť akčné a radi premiestňujú veci v domácnosti, vyhrabávajú kvetináče či vysypávajú odpadkové koše. Na toto si budete musieť zvyknúť, pretože to majú v povahe, takže trestanie je zbytočné.

chov fretiek, chováme fretkuV neposlednom rade musíme spomenúť, že chov fretky nie je úplne najlacnejšou záležitosťou. Krmivo pre fretky sa pohybuje od 15,-€ za kg. K tomu si treba pripočítať, veterinárne očkovania a prehliadky, základnú výbavu pre fretku a treba rátať aj s možnými škodami na majetku. Chov každého zvieratka si so sebou nesie pozitíva, ale aj negatíva. Najdôležitejšie je si ujasniť, či sa budete vedieť stotožniť práve s negatívami fretky. Pokiaľ ale stále prevažujú pozitíva, určite nebudete ľutovať zadováženie si fretky ako domáceho miláčika.

Určite vám odporúčame sa poradiť pred kúpou so skúseným chovateľom. Budete vedieť, čo môžete očakávať a tiež si lepšie dokážete zhodnotiť svoje domáce možnosti. Prajeme vám veľa šťastia a pevne veríme, že si nejaká fretka získa rýchle vaše srdce.

Váš tím, Gazoo www.gazoo.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie