Panel používateľa
Späť

Beta glukan sirup pre zvieratá – podporte imunitu Vášho zvieracieho miláčika

Pridané: 7.12.2022 07:39:08 Počet zobrazení: 296

07 December 2022

Ani zvieratá sa počas chladných dní jesene a zimy nevyhnú rizikám prechladnutia či iných chorôb, spôsobovaným práve zlých, sychravým a studeným počasím. Samozrejme by sme našich zvieracích miláčikov najradšej nechali celú zimu niekde v tepľúčku, oddychovať a užívať si teplo, no psíkov treba venčiť, či mačky mávajú prístup na vonkajšie priestranstvá.

Beta glukan sirup pre zvieratá – podporte imunitu Vášho zvieracieho miláčika

Tak isto strážne psy, ktoré trávia na dvore celý rok, ako aj vonkajšie mačky, ktoré chytajú a lovia drobné hlodavce, prípadne naše hospodárske zvieratá ako kone sú vystavené tomuto nepriaznivému počasiu a jeho skúškam zvieracej imunity.

A práve podporiť obranyschopnosť a zdravie zvieraťa nie je vôbec ťažké. Existuje mnoho doplnkov pre zvieratá na podporu celkovej imunity a ich zdravia. Tak ako u ľudí, aj u zvierat je prevencia lepšie ako liečba, a preto odporúčame pridávať psovi, mačke či inému domácemu zvieraťu niektorý z prípravkov na to určených.

Jedným za takých doplnkov pre zvieratá je aj sirup Beta Glukan pre zvieratá, vyrábaný z výťažkov Hlivy ustricovitej, ktorý je určený a vhodný pre širokú skupinu zvierat ako sú pes, mačka, kôň, hovädzí dobytok, ošípané a ostatné druhy zvierat.

Čo to vlastne je ten beta glucan a ako pomáha?

Beta glucan je „cukor", presnejšie zložený cukor – polysacharid, zodpovedný za väčšinu zdravotných účinkov hlivy. Tento Beta glukan sa extrahuje z čerstvej Hlivy ustricovitej, vďaka čomu je imunostimulačná látka v najvyššej možnej kvalite. Keďže na výrobu Beta Glukan-u sa využíva Hliva, pestovaná v ekologickom hospodárstve, neobsahuje žiadne vedľajšie látky ako sú ťažké kovy, ktoré by voľne rastúca huba mohla obsahovať.

Funkcia imunity je chrániť telo zvieraťa pred ochoreniami spôsobované baktériami či vírusmi, ako aj plesňami či parazitmi. Tento imunitný systém je však oslabovaný na dennej báze rôznymi faktormi ako sú stres, znečistené životné prostredie ako aj zlé životné návyky. Takto oslabený imunitný systém sa pomalšie regeneruje a postupne môže prestať zvládať plniť svoju úlohu obrany organizmu.

Vďaka Beta Glukan-u dostane zvierací imunitný systém podporu vo forme cukrov, čím získa organizmus viac energie a rýchlejšie regenerovať a lepšie brániť.

Podľa doterajších výskumov a publikovaných vedeckých štúdií má Beta glukan výrazný a významný vplyv na fungovanie celého imunitného systému. Tento vplyv sa prejavuje najmä v rámci zvýšenej ochrany organizmu proti vírusom, baktériám, plesniam či parazitom ako aj priaznivým pôsobením pri precitlivelosti na rôzne alergény.

Pokiaľ by sme to mali trochu jednoduchšie zhrnúť, Beta Glukan sirup pre zvieratá je viac ako vhodný podávať pravidelne, najmä však počas chladných zimných mesiacov na podporu celkovej imunity (obranyschopnosti) Vášho zvieraťa. Dosiahnete tak nielen lepšiu kondíciu Vášho zvieraťa, ale hlavne sa vyhnete zbytočným komplikáciám možných chorôb, či zbytočným prípadným veterinárnym výdavkom v rámci dodatočnej liečby.

Ďakujeme za prečítanie, váš tím Gazoo.sk

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie